Podnikání z pláže aneb jak vytvořit svůj vlastní blog

Podnikání z pláže. Co to je? To jako že se odstěhuji někam k moři a budu se poflakovat na pláži s notebookem na klíně a prodávat zájezdy online?

Věřte, že by se mi tahle varianta hodně líbila, ale stojím pevnýma nohama na zemi. I když je spousta lidiček, co odpočívají na pláži a pracují online.

Podnikání z pláže je projekt Stáni Stiborové, kde učí, jak si vytvořit svůj vlastní blog, psát články, naspat svůj první ebook nebo jak podnikat online.

 

Jsem člověk, který věří na osud a tvrdí, že co vám má přijít do cesty, to přijde.

 

Kolem Podnikání z pláže kroužím už pár let zpět. Někde to na mě vykouklo na facebooku a kamarádka mě kdysi přemlouvala, ať to zkusím. Prý když mám tu cestovní agenturu, tak je to pro mě vhodné. V tu dobu jsem neprožívala zrovna pracovně lehké období, stěhovala jsem se z kanceláře do kanceláře a v podstatě znovu budovala klientskou základnu.

 

Ale nebyl ten správný čas.

 

Peníze nazbyt nebyly a popravdě, úplně jsem tomu nevěřila. Zase někdo, kdo chce z lidí vytáhnout peníze. Takových, co vám slibují, jak se z vás díky nějakému kurzu přes noc stane milionář, je plný internet.

Po nějaké době na mě vykoukla akce na nákup knihy Podnikání z pláže od Stáni jen za poštovné. Těch 99 Kč mě nezabije, tak jsem si knihu objednala. Přečetla jsem necelou půlku a skončila v knihovničce s odbornou literaturou. Až na ni budu mít náladu, budu pokračovat ve čtení.

 

Lákalo mě psát si články o cestování. Mám svoji cestovní agenturu a několikrát za rok jezdím na pracovní cesty na exkurze hotelů a omrknout destinaci. Po návštěvě Kypru jsem byla tak nadšená, že jsem o něm napsala krátký článek. Zhodnocení země, co se mi tam ne/líbilo a co mohu doporučit. Přidala jsem pár tipů na hotely, které se mi líbily. Poslala jsem to jako newsletter svým klientům a přidala k tomu pár vlastních fotek. A ejhle, díky tomuto článku, se mi začal Kypr dobře prodávat.

Chtěla jsem tedy zúročit své cestování v podobě článků. Mám svoji webovou stránku Cestovní agentura Anet a tam jsem chtěla články prezentovat. Měla jsem představu, jak by to mělo vypadat a přitahovat čtenáře. Jenže firma, která nám web dělá, neuměla nic tak hezkého, jak jsem viděla na různých blozích. Nesplňovalo to moji představu o prezentaci a tak jsem to vzdala.

Nicméně, zápisky z cest jsem si psala pořád. Končily ve složce v počítači. V tu dobu jsem začala tvořit pro své VIP klienty vlastní průvodce, které dostávali k zakoupené exotické dovolené.

 

Jak jsem se dostala k „podnikání z pláže“

 

Náhoda tomu chtěla, že jsem se potkala s kamarádkou, která má také cestovní agenturu a krásně udělaný blog. Díky ní jsem znovu začala pokukovat po Podnikání z pláže. Ona sama byla účastníkem kurzu před pár lety a kurz mi doporučila.

Byl leden 2019 a opět na mě vykoukla reklama na kurz Podnikání z pláže. Pár dní jsem bojovala sama se sebou, zda do toho jít, možná to budou vyhozené peníze. Ale vidina krásného blogu, kde budu psát své články a přidávat hezké fotky ZVÍTĚZILA.

Ufff, přihlášená, kurz zaplacený a už jsem odpočítávala dny, kdy bude online kurz spuštěný. Nečekala jsem, že to bude procházka růžovou zahradou, ale někdy to je boj. Hlavně s časem, a když už je čas, není „slina“ na psaní.

Statečně bojuji a jdu krůček po krůčku. Postupem času budu mít svůj vlastní vymazlený a vysněný blog. A na něm své články, příběhy ze života a cokoliv mě napadne. A věřím, že se bude líbit mým fanouškům a budu jim moct nabídnout své znalosti a zkušenosti z cestovního ruchu.

 

A co chci říct na závěr?

Někdy musí chodit člověk oklikou tak dlouho, než se dostane ke svému vytouženému cíli.

Někteří mají tu okliku delší (jako já s blogem), někteří to vezmou zkratkou. Jsem v procesu tvorby blogu a psaní článku. A pozor, dokonce připravuji svůj první ebook zdarma. Už je zhruba hotový, jen potřebuje dostat pěkný kabátek. A jsem velice ráda, že jsem se do kurzu přihlásila a učím se nové věci.

Tak ať se vám můj blog líbí a články vám přinesou zajímavosti z cestování i ze života.

Vaše Hanka ❤️

Miluji cestování, které je mojí životní zálibou a jako majitelka cestovní agentury díky cestování radím klientům s výběrem a doporučením jejich vysněné dovolené. O mých cestách se můžete dočíst v mém Příběhu právě tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.