Jak vybrat správně hotel pro spokojenou dovolenou

Vypadá to jednoduše, ale jednoduché to opravdu není. Pokud já osobně připravuji pro svého klienta nabídku na dovolenou a ještě se neznáme, potřebuji od něj spoustu pro mě důležitých parametrů. Bez nich nejsem schopna připravit nabídku odpovídající konkrétnímu typu klienta.
Pak by se mohlo stát, že např. paní učitelka, která si za celý rok potřebuje odpočinout od švitořících dětí, přijede do hotelu, kde po celý den duní hlasitá hudba a ruch z aquaparku.

Nebo přijede rodina s malými dětmi na hotel a pláž je kamenitá s prudkým vstupem do moře.

Tak jaké to vlastně máme možnosti?

Rodiny s dětmi

U této kategorie klientů musím přemýšlet, jaký typ hotelu vybrat. Ale také jakou pláž doporučit, co v okolí najdeme a podobně.

Dnes preferuje 90% rodičů hotel s vyžitím pro děti. Takže takový, kde jsou minimálně skluzavky a tobogány, nejlépe už aby tam byl větší (mnohdy obrovský) aquapark.

Aby se děti nenudily, ideální jsou animační programy. Výhodou jsou klubové hotely, kde má CK (cestovní kancelář) své vlastní česky mluvící animátory, kteří pro děti připravují zábavný program během celého dne. Každý den je pro ně po večeři připraven večerní program a dětská diskotéka.

Animační programy dle typu hotelu bývají rozděleny do dvou až tří kategorií.

Pro nejmenší prcky od 4 let, junior klub pro děti do 12 let a pro teenagery od 12 do 18 let je program pro „skoro-dospěláky“. Animátoři se dětem věnují, hrají si s nimi, vymýšlejí pro ně soutěže a zábavu. Rodiče se o své ratolesti nemusí bát a mohou si v klidu jít zaplavat nebo si vychutnat dobrou kávičku a odpočívat.

Některé hotely, bavíme se o luxusnějších hotelích, nabízí pro své klienty službu za poplatek tzv. babysitting. Jedná se o hlídání dětí od miminek až po čtyřleté caparty. Pokud uvažujete o využití této služby, je potřeba dopředu ověřit, zda hotel tuto službu nabízí.

Některé hotely, opět se bavíme o hotelích vyšší kategorie, mají v restauraci zvlášť dětské koutky uzpůsobené hlavně pro menší děti. Malé stolečky se židličkami, dětské nádobí, mají svůj vlastní bufet s dětským jídlem. Někde to funguje tak, že se rodič o své děti stará sám, jinde se tady o děti stará opět profesionální personál.

Pokud letíte na dovolenou s miminkem, tak na některých hotelích najdete speciální místnost tzv. baby room. Je to místnost, kde rodiče najdou vše, co pro miminko potřebují – přebalovací pulty, mikrovlnku pro ohřátí jídla, odpočinkovou zónu, kde může maminka v klidu miminko nakrmit či nakojit.

Většina hotelů nabízí spoustu jiných aktivit pro děti, ale to je na další článek ….. ten až příště.

Adults only, neboli hotely pouze pro dospělé

Zde se bavíme o naprosto opačném typu klientů. Jedná se spíše o páry, kteří vyhledávají na své dovolené raději klid. Této kategorii klientů určitě nebudu nabízet rušný hotel s aquaparkem, pokud tedy oni sami takový hotelový typ nevyžadují.

Tady se zaměřuji na klidový hotel.

Dnes už čím dál více takových klientů vyhledává hotely pouze pro dospělé. Některé jsou 16+, jiné dokonce 18+. To znamená, že zde děti do uvedeného věku neubytují. A hotelů pouze pro dospělé neustále přibývá.

Nepořádají žádné animační programy, na některém hotelu večer hrají např. na piano, což dotváří navíc příjemnou atmosféru a pohodu. Jinde pořádají taneční večery.

Většinou zde také najdete Spa centra. Masáže, procedury, sauny a relaxační bazény. Vše podtrhuje příjemná relaxační hudba. Návštěva centra je nejen balzám pro tělo, ale také pro duši.

Dovolená pro aktivní klienty

Do další kategorie klientů patří jak rodiny s dětmi, tak páry nebo skupinky lidí, kteří kromě koupání a odpočinku chtějí sportovat a poznávat okolí.
Takže musím vybírat hotel, který neleží, jak ráda říkám „na samotě u lesa“. Nejlépe, aby byl hotel někde v centru města nebo v jeho blízkosti stály obchody, restaurace, podél pláže vedla promenáda na procházky.

Hotel, který nabízí spoustu různých aktivit a sportovního vyžití. Dnes klienti čím dál více požadují hotely, kde najdou plně vybavenou posilovnu.

Samozřejmostí je, aby byla možnost z hotelu pořádat různé výlety za poznáváním.

Jednou z možností je koupit si fakultativní výlet u delegáta dané CK.  Byť je cena vyšší než od místní agentury, je zde výhoda česky mluvícího doprovodu.

Další možností je koupit si výlet přímo u místní agentury nebo si najmout taxíkáře, který své pasažéry vezme i do míst, o kterých vědí pouze domorodci. V takovém případě už je potřeba ovládat nejlépe angličtinu.

Poslední možnost je pro zdatné, kteří se na výlet vypraví po vlastní ose. Vždy je potřeba dbát na pravidla bezpečnosti, a když si půjčujete auto, znát dopředu místní zvyklosti.

Vybrala jsem pouze ty nejzákladnější typy klientů, je jich samozřejmě víc a můžeme rozdělovat do dalších kategorií, ale to je na další článek ….. ten až příště.

Do jaké kategorie se řadíte vy?

Ať už patříte do jakékoliv kategorie a zájezd budete vybírat u mě (což by mě stoprocentně potěšilo) nebo kdekoliv jinde, přeji vám vždy ŠŤASTNÝ VÝBĚR A KRÁSNÉ ZÁŽITKY.

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem své dovolené, mé rady nebo jakékoliv doporučení, vyplňte poptávkový formulář.

 

Vaše Hanka ❤️

Miluji cestování, které je mojí životní zálibou a jako majitelka cestovní agentury díky cestování radím klientům s výběrem a doporučením jejich vysněné dovolené. O mých cestách se můžete dočíst v mém Příběhu právě tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.