Pohádka o čertíkovi Kleofáškovi

Bylo jedno peklo a tam měli čertí školičku. Do ní chodil malý čertík Kleofášek. A byl to po čertech pěkný rarášek a nezbedník.  Při vyučování pořád vyrušoval, vymýšlel samé čertoviny a chvilku neposeděl. Ocasem odháněl mouchy a sbíral pavouky k snědku.

Jednou ve školičce obzvlášť zlobil a hlavní čert, pekelný učitel to byl, se rozzlobil na Kleofáška a řekl mu: „Tak ty budeš pořád vyrušovat a zlobit? Učení ti nejde, neumíš podkládat pod pekelný kotel, a ani strašit lidi jsi se nenaučil.

Proto budeš 100 let po škole a za trest půjdeš do světa lidí. Pokud tam ale najdeš tři zlé a nepoctivé lidi a přineseš je do pekla, bude ti trest odpuštěn.

 

Pekelný čert pořádnou silou dupl do země kopytem, peklo se otevřelo a Kleofášek odletěl do světa lidí.

 

Nejdřív se jen tak potuloval lesem, ale protože měl ukrutánský hlad, sbíral žáby k snědku. Rozkopával houby, které našel cestou a po nějaké době přišel do malé vesničky.

Vtom z jednoho dvorku u stavení uslyšel velký pláč. Utíkal se podívat, co se to tam děje. Uviděl malou holčičku, Anička se jmenovala, která usedavě plakala, až se jí hlavička třepotala. Přišel k ní a ptá se jí, proč pláče? A ona, že měla velký hlad a snědla v kuchyni jeden malý koláč a panímáma se na ni moc rozzlobila a natloukla jí za to koštětem. Anička si Kleofáškovi posteskla, že panímáma je tuze zlá, všem jen nadává, jídlo za práci skoro nedá, a ještě od ní dostává výprask.

Čertík se zamyslel, Aničku pohladil po vláskách a povídá jí: „Aničko, ničeho se neboj, panímáma je hříšná duše a musí do pekla.“ Udělal hop a skok a už byl ve světnici. Přitočil se k panímámě, která zrovna popíjela kafíčko a nacpávala se koláčky. Kleofášek 3krát zadupal do země, ta se otevřela a panímáma se propadla do pekla.

Tam bude za své hříchy a nedobrotu už navždycky péct buchty pro všechny čerty v pekle.

 

Čertík dostal od Aničky hrnek mléka a 2 koláče, a když se nabaštil, vydal se na cestu do světa. Šel už několik dní, přespával buď v lese na mechu nebo na poli ve stohu slámy. Cestou sbíral mouchy a taky borůvky mu zachutnaly.

 

Přišel na okraj lesa a vidí pacholka, jak právě odvádí koně i s povozem a za ním utíká hajný……….. pokračování pohádky najdete v ADVENTNÍM KALENDÁŘI.  Tam je pohádka v plném znění ……. pohádka

 

 

 

 

 

 

 

Miluji cestování, které je mojí životní zálibou a jako majitelka cestovní agentury díky cestování radím klientům s výběrem a doporučením jejich vysněné dovolené. O mých cestách se můžete dočíst v mém Příběhu právě tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.